gn inşaat ayrıcalıkları

GN İNŞAAT AYRICALIKLARI

Güney Yapı’nın yeni markası GN İNŞAAT’ nın, kentsel dönüşüm ve inşaat uygulamalarındaki liderliğinin bir gereği olarak gördüğü kurumsal ve yenilikçi çözümler getiren gücünü siz de keşfedin… 

 

AYRICALIK 1 - RİSKLİ YAPILAR VE DEPREM

Deprem, özellikle İstanbul için korkutucu bir gerçek haline gelmiş olup il sınırları içerisinde yer alan binaların büyük bir çoğunluğunun bu olası gerçek karşısında dayanıklı olmadığı bilinmektedir. Kentsel Dönüşüm Kanunu’ndan yararlanmak için binanız adına GN İNŞAAT ’a başvurarak “Deprem Risk Raporu” talebinde bulunmanız yeterlidir.

Deprem Risk Raporu alabilmeniz için bir binadan yalnızca bir kişinin GN İNŞAAT ’a başvuruda bulunması kanunen yeterli olup ortak karar alımına gerek yoktur. Bakanlıkça lisanslandırılmış kuruluş olmayan firmalarca hazırlanmış deprem risk raporunun hiçbir geçerliliği yoktur.  

Projeniz, GN İNŞAAT güvencesi ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca hazırlanıp, yürürlüğe giren deprem bölgelerinde yapılacak binalar hakkında yönetmelik hükümleri ile TS500, TS498 ve TS648 yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanacaktır. Projenin tüm çalışmaları, evlerinizde huzur içinde ve güvenle oturabilmeniz adına yürütülecektir.

 

AYRICALIK 2 - HUKUKİ ALTYAPI VE ÇÖZÜMLER

Hukuki destek, kentsel dönüşüm projelerinin en önemli aşamalarından biridir. Kentsel dönüşümün hedeflenen şekilde gerçekleştirilmesi için gayrimenkul hukuku alanında uzman şirket avukatlarının desteği gerekmektedir. GN İNŞAAT, şirket bünyesinde faaliyet gösteren şirket avukatları ile bina sahiplerinin haklarının hukuki alanda da korunmasını sağlar.

GN İNŞAAT avukatlarının kentsel dönüşüm sürecinde projeniz için izleyeceği yol aşağıdaki gibidir;

gninşaat Arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi

gninşaat Vekaletname ve muvafakatname temini

gninşaat Yıkım kararı tescili

gninşaat Tevhid ve ifraz

gninşaat Yıkım ruhsatı temini

gninşaat Kat irtifakı

gninşaat İnşaat yapım ruhsatı temini

gninşaat İskan müracaatı

gninşaat Anahtar teslim 

 

AYRICALIK 3 - MİMARİ VE STATİK PROJE ÇİZİMİ

GN İNŞAAT güvencesi ve uzman mimari kadrosu ile yaşadığınız binaları afetlere karşı dayanıklı, daha modern ve daha değerli hale getirebilirsiniz. Depreme dayanıksız ve fiziki kullanım ömrünü tamamlamış yapılarınızın yerine güvenilir ve daha değerli konutlarda yaşamak sizin elinizde… 

GN İNŞAAT bünyesinde faaliyet gösteren mimar ve mühendisler, projelerinizin statik ve mimari çizimlerini birlikte gerçekleştirip, binalarınızın dayanıklılığı ve kullanışlılığı kadar estetik yapısına da özen göstererek evlerinize değer katarlar.  

GN İNŞAAT mimari kadrosu ile gerçekleştirilen mimari ve statik çizimler beğeninize sunularak proje sonrasındaki memnuniyet garanti altına alınır ve onaylı proje ile imalat arasındaki uyumsuzluk riski bertaraf edilir.

GN İNŞAAT mimari kadrosunun birincil önceliği, mevcut bina şartlarının en iyi şekilde değerlendirilerek yeni yapının en kullanışlı ve en güvenli hali alması olacaktır.

GN İNŞAAT, binalarda oluşturduğu yaşam alanlarının kullanışlılığı üzerine, gerekli yönetmelik ve kanunlar çerçevesinde uzman kadrosuyla farklı bakış açıları sağlar. 

 

AYRICALIK 4 - ÖZEL DAİRE PLANI ÇİZİMLERİ

Mimari projede “Toplu Yapılarda Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakı Tesisine Dair Yönetmelik” kapsamında yapının her bir katının kullanımı, niteliği, konumu, ortak yerleri ve üzerinde bulunan bağımsız bölümlerin kat mülkiyeti numaraları esas alınır. 

Mimari proje düzenleme esaslarının, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca veya onanacak projelerin, inceleme ve uygulama aşamalarında görülen aksaklıklar nedeni ile belli esaslara göre hazırlanması gerekmektedir.

Katlara uygun daire planları, GN İNŞAAT mimar kadrosu tarafından mevcut şartlar ve daire sakinlerinin çıkarları gözetilerek hazırlanır ve beğenilerine sunulur. GN İNŞAAT, daire sakinlerinin sahip olduğu imkanları kaybetmeden, kentsel dönüşüm süreci kapsamında gerçekleştirilen yeniliğin konut sahipleri için daha çok avantaj sağlamasını hedefler. Kat planları, konut sahipleri ile gerçekleştirilen toplantılarda tartışmaya sunulur ve talepler değerlendirilerek mümkün olabilecek değişiklikler gerçekleştirilir. 

 

AYRICALIK 5 - ESTETİK TASARIM HİZMETİ

Tüm konut sakinlerinin ortak beğenisini kazanmak doğrultusunda GN İNŞAAT mimar kadrosu, kullandığı 3 boyutlu renklendirme teknolojisi ile proje öncesinde renk kombinasyonları ve estetik yapı elemanlarını mimari çizimlere uygular. Bu uygulama binalarını kentsel dönüşüm süreci dahilinde tekrar inşa ettirecek konut sahiplerine, binanın dönüşüm sonrasında bürüneceği yeni görünümü ayrıntılı bir şekilde görebilme ve istendiği taktirde değiştirebilme olanağı sağlar.

Son zamanlarda ev satın alacak ya da kiralayacak kişilerin kararlarında evin içi kadar binanın dış estetiğinin de büyük önem taşıdığı bununla birlikte kentsel dönüşüm sürecinin beklentilerinden birinin de şehrin estetik dokusunun değişmesi olduğu düşünüldüğünde binaların dış cephe estetiği oldukça önem taşımaktadır.

 

 

 

Etiketler : gn inşaat farklılıkları, gn inşaat avantajları
Site Haritası Kurumsal Kentsel Dönüşüm Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Kentsel Dönüşüm Projeleri İstanbul Konut Projeleri Projelerimiz Basında GN Bize Ulaşın Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Tedarik Sistemi Tedarik Politikamız Başvuru Formu
Sosyal Medya Twitter Facebook Google+
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E [email protected]

Danışma Merkezi
444 4697
© Copyright 2014 GN İNŞAAT Her Hakkı Saklıdır.